"Hürriyyət"in baş redaktoru Vüqar Məmmədovla bağlı qərar verildi
Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin (DTX) "Hürriyyət" qəzeti və "Hürriyyət TV"də keçirdiyi əməliyyat zamanı saxlanılan baş redaktor Vüqar Məmmədovun barəsində seçilmiş həbs qətimkan tədbirinin uzadılmasından verilən apellyasiya şikayətinə baxılıb. Bakı Apellyasiya Məhkəməsində ... Ətraflı »
Sabah 23 dərəcə isti olacaq
Azərbaycanda fevralın 17-də havanın temperaturunun 23 dərəcəyədək artacağı gözlənilir. Bu barədə Mediaxeberleri.Az-a Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən məlumat verilib. Bildirilib ki, Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, arabir tutulacağı, əsasən yağmursuz ... Ətraflı »
DTK sədrinin ardınca spiker və nazirlər getdi: Çevriliş?
Qırğızıstanda çevriliş üçün heç bir ilkin şərt yoxdur. Medıaxeberlerı.Az xəbər verir ki, bunu Qırğızıstan Prezidenti Sadır Japarov deyib. “Heç bir çevriliş və ya buna bənzər bir şey olmayacaq. Birincisi, qanunda belə hal nəzərdə tutulmayıb (nazirlərin istefasının hakimiyyət dəyişikliyinə səbəb ... Ətraflı »
Fövqəladə hallar naziri Kəmaləddin Heydərova iki yeni müavin təyin edilib. Mediaxeberleri.Az "Qaynarinfo"-ya istinadən xəbər verir ki, xəbər verir ki, bunlardan biri Cəbrayıl Eldar oğlu Xanlarovdur. O, bir neçə gün əvvəl işdən azad edilən Orucəli Hacıyevi əvəz edib. Cəbrayıl Xanlarov bu ... Ətraflı »
Sabah Bakıya intensiv yağış yağacaq – Xəbərdarlıq
Bakıda və Abşeron yarımadasında fevralın 15-də günün birinci yarısında bəzi yerlərdə arabir yağış yağacağı gözlənilir. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə Milli Hidrometeorologiya Xidməti məlumat yayıb. Bildirilib ki, səhər yarımadanın ayrı-ayrı yerlərində yağışın qısamüddətli ... Ətraflı »
Aeroport yolundakı məhdudiyyət ləğv edildi
Suraxanı rayonu, Aeroport şosesində ("Buta Palace" yaxınlığında) mövcud istismar müddətini başa vurmuş elektron məlumat-sürət tablolarının üzərində olduğu metal konstruksiyanın bir hissəsinin söküntü işlərinə başlanılıb. Bu barədə Daxili İşlər Nazirliyi Nəqliyyatı İntellektual İdarəetmə ... Ətraflı »
Bu telekanalın yayımı 24 saatlıq dayandırılır
Fevralın 13-də Audiovizual Şuranın onlayn iclası keçirilib və iclasda ARB telekanalının efirində “Reklam haqqında” Qanunun pozulması faktı müzakirə olunub. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə Audiovizual Şuradan məlumat verilib. Bildirilib ki, fevralın 8-də saat 13:38-də yayımlanan reklam ... Ətraflı »
Məşhur polkovnik işdən çıxarıldı, yerinə o gətirildi
Azərbaycan Hərb Tarixi Muzeyinin rəisi dəyişib. Mediaxeberleri.Az Yeni Sabah-a istinadla xəbər verir ki, bu barədə müdafiə naziri, general-polkovnik Zakir Həsənov müvafiq əmr imzalayıb. Əmrə əsasən, polkovnik Əzizağa Qənizadə muzeyin rəisi vəzifəsindən azad olunub. Keçmiş briqada komandiri olan ... Ətraflı »