Qaradağda qoruq ərazisində qanunsuz qazıntı aparan qızılaxtaranlar saxlanılıb - VİDEO
Qaradağ rayonunda qabaqcadan əlbir olan bir qrup şəxs dövlət tərəfindən xüsusi qorunan təbiət ərazilərinin mühafizə qaydalarını pozaraq qızıl axtarmaq məqsədilə milli tarix-bədii qoruqlardan birinin ərazisinə qanunsuz daxil olublar. DİN-in mətbuat xidmətindən verilən xəbərə görə, onlar qoruqdakı ... Ətraflı »
Moskvada azərbaycanlı cütlüyün ölümü ilə bağlı təfərrüat məlum oldu
Moskvada yaşadıqları binanın qarşısında meyiti tapılan azərbaycanlı ər-arvadla bağlı bəzi təfərrüat məlum olub. Mediaxeberleri.Az APA-ya istinadən xəbər verir ki, meyiti tapılan, 1984-cü il təvəllüdlü Vasif Yusif oğlu Nağıyev Ucar rayonunun Rəstəcə kənd sakinidir. Həyat yoldaşı, 1987-ci il ... Ətraflı »
DTX Ramiz Mehdiyev, Abbas Abbasov, Əli Kərimli və digərləri barədə məlumat yayımladı - VİDEO
Dövlət hakimiyyəti əleyhinə yönələn cinayət əməlləri ilə bağlı araşdırma tədbirləri həyata keçirilir. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə Dövlət Təhlükəsizlik Xidməti (DTX) məlumat yayıb. Xarici xüsusi xidmət orqanlarının Azərbaycanın təhlükəsizliyinə, milli maraq və mənafelərinə qarşı ... Ətraflı »
Ərinin qətlini sifariş etməkdə ittiham olunan qadın apellyasiya şikayəti verdi
Ərini n qətlini sifariş etməkdə təqsirləndirilən Əzizə Seyidova və qətli icra etməkdə təqsirləndirilən şəxslərdən biri olan Bəxtiyar Fərzəliyev hökmdən apellyasiya şikayəti veriblər. Mediaxeberleri.Az xəbər verir ki, bu barədə "Unikal"a təqsirləndirilən şəxs Əzizə Seyidovanın vəkili ... Ətraflı »
Məktəblilər arasında insident - 15 yaşlı yeniyetmə bıçaqlandı
Şəmkirdə 15 yaşlı yeniyetmə bıçaqlanıb. Hadisə rayon Kür qəsəbəsində qeydə alınıb. Belə ki, Kür qəsəbə sakinləri, 2009-cu il təvəllüdlü (17 yaş) H. Abuzərli şəxsi münasibətlər zəminində, 2011-ci il təvəllüdlü (15 yaş) S. Məmmədlini bıçaqlayıb. Xəsarət alan yeniyetmə xəstəxanaya yerləşdirilib, onun ... Ətraflı »
Fransa şagirdi müəllimini bıçaqlaması hadisəsi ölkədə ciddi narahatlıq doğurub. Mediaxeberleri.Az “ Le Monde”yə istinadən xəbər verir ki, hadisə dünən (fevralın 3-də) Sanari-sür-Mer şəhərində yerləşən orta məktəbdə baş verib. Məlumata görə, dərs zamanı 14 yaşlı şagird vizual sənətlər müəlliminə ... Ətraflı »